Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Rady

Návrhy na aktivity OZ PD do spoločnosti (a diskusia o nich).

Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Rady

Poslaťod Marián Orávik » Pon 15. Apr 2013 18:20:58

Navrhujem používať toto fórum ako lepší nástroj na podávanie návrhov a komunikáciu s členmi Rady, ako maily, phpfox (podporujem.sk) a pod.
Výhody sú:
 • Všetky návrhy budú na jednom mieste.
 • Každý o nich bude môcť diskutovať bez toho, aby sa mailom spamovali tí, kotrí o nich nechcú diskutovať.
 • Každý si môže všetko prečítať hocikedy, keď bude mať čas, pričom každý vidí všetko čo v diskusii pribudlo.
 • Jednoduché vyhľadávanie...
 • Aj noví členovia budú mocť vidieť históriu diskusí a rozhodovaní.
 • Proste samé pozitíva a istoty. :D
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Jeden z možných spôsobov použitia tohoto fóra

Poslaťod Marián Orávik » Uto 16. Apr 2013 14:40:25

Jeden z možných spôsobov použitia tohoto fóra ktorý dávam ako námet na diskusiu:

1. Každý človek sa bude môcť na fóre PD zaregistrovať a diskutovať témy PD.
2. OZ PD bude mať samostatnú sekciu (fórum OZ PD), ktoré bude prístupné všetkým členom a navrhujem, aj sympatizantom PD.
3. Každy človek ktorý sa zaregistruje na fóre PD, a je členom OZ PD navrhujem aby im admin automaticky pridelil viditeľný status "člena OZ PD" aj vo fóre PD. Tento status samozrejme prideľuje a odoberá administrátor fóra na základe rozhodnutia Rady OZ PD (podľa aktuálnych stanov).
4. Ďalej navrhujem, aby ostatní registrovaní na fóre PD (nečlenovia OZ PD) automaticky získali status "sympatizanta PD" o ktorý môžu prísť opakovaným nedodržiavaním pravidiel fóra OZ PD (ktoré treba pripraviť...). Takýto člen fóra PD potom nebude mať prístupné fórum OZ PD, ale iba verejné fóra PD. Registrovaný člen fóra PD môže opakovaným nedodržiavaním pravidiel fóra PD (ktoré treba pripraviť...), stratiť aj právo využívať verejné služby tohto fóra PD, teda dostať ban.
4. Rada OZ PD by mala mať samostatné fórum Rady OZ PD, prístupné všetkým členom OZ PD a navrhujem aj sympatizantom PD. Títo všetci budú môcť dávať v tomto fóre rade návrhy a pripomienky a tieto diskutovať navzájom, ako aj s členmi rady. Navrhujem, aby si členovia Rady OZ PD schválili toto fórum ako oficiálny nástroj komunikácie členov rady OZ PD s členmi OZ PD, ako aj navzájom.
5. Ďalej navrhujem, aby každá skupina členov, aktivita, alebo projekt OZ PD, ktorý chce využívať tento nástroj (phpBB) si mohol na svoju komunikáciu vytvoriť samostatné fórum a spravovať si ho podľa svojich vlastných potrieb. Alebo samozrejme využívať akýkoľvek iný nástroj na komunikáciu, napríklad phpFox (podporujem.sk), google.groups, maily a pod. PhpBB umožňuje ľubovoľne si zadefinovať viditeľnosť komunikácie daného fóra, teda je možné aby daná skupina, alebo projekt mal svoje fórum verejné pre všetkých členov fóra PD, iba pre sympatizantov PD, iba členov PD, alebo iba vybraných ľudí - napr. členov daného projektu. Každé fórum umožňuje robenie jednoduchých ankiet (single, alebo multichoice). Každé fórum môže zakladať ľubovoľný počet vlastných subfór a teda každý projekt sa môže rozhodnúť mať aj verejné, aj neverejné fóra.

X. Navrhujem, aby technicky toto fórum PD (phpBB) zabezpečovalo OZ PD ako službu pre všetkých členov OZ PD a sympatizantov PD. Teda Rada OZ PD by mala poveriť jedného, alebo viacerých administráciou a moderovaním verejných fór na fóre PD, ako aj fóre OZ PD a rady OZ PD. Ďalej navrhujem, aby adminovať a moderovať vlastné projektové, alebo skupinových fóra mohli samotní členovia týchto projektov, aktivít, alebo skupín (alebo o to môžu požiadať tých, ktorých Rada poverí adminovaním a moderovaním celého fóra PD).
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Ra

Poslaťod Slávka Kočanová » Štv 18. Apr 2013 22:44:33

Myslim, ze si to vysvetlil dostatocne a je to maximalne vycerpavajuce, mam vsak ale obavu, ako budem robit niekde na fore administratora :P dufam, ze sa to naucim...
Slávka Kočanová
Člen OZ PD
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 21:56:40

Re: Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Ra

Poslaťod Marián Orávik » Pia 19. Apr 2013 11:40:20

Slávka Kočanová píše:Myslim, ze si to vysvetlil dostatocne a je to maximalne vycerpavajuce

dík. To sú iba sumarizované možnosti, ktoré ma napadli, ako použiť niektoré funkcie tohoto fóra.
Slávka Kočanová píše:mam vsak ale obavu, ako budem robit niekde na fore administratora :P dufam, ze sa to naucim...

Bez akýchkoľvek znalostí môžeš dať podnet na vznik nejakého vlastného fóra a potom ho podľa potreby používať.
Pokiaľ ho nechceš moderovať, tak s tým nie je žiadna iná práca.

Pokiaľ ho chceš moderovať (komunikovať s členmi porušenie prípadných pravidiel fóra, ak nejaké chceš mať, prípadne mazať nevhodné príspevky, presúvať príspevky medzi fórami, ak neboli vložené na správne miesto, alebo pokiaľ sa jedná o fórum, ktoré má byť prístupné iba pre niekoho), potom musí byť človek, kto bude vedieť ako to robiť a bude za to zodpovedný. Samozrejme najlepšie je ak bu to bol je to niekto z danej skupiny, kto bude vedieť detaily projektu kto a je v kontakte s tými ľuďmi, ktorí v tom fóre komunikujú. Ale ak sa nevyžaduje veľa moderovania, tak to môže robiť ľubovoľný admin. V princípe cieľom fóra je zlepšenie komunikácie medzi členmi projektu, rady, OZ PD, sympatizantmi PD, verejnosťou...

Ale ako som písal, ak komunita nemá medzi sebou komunikačné problémy, ktoré by bolo treba riešiť moderátorským zásahom "zhora", tak nie je potrebné prakticky žiadne moderovanie.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Ra

Poslaťod Iva Kamenicka » Sob 20. Apr 2013 3:21:15

K bodu 4: Rada OZ PD by mala mať samostatné fórum Rady OZ PD, prístupné všetkým členom OZ PD a navrhujem aj sympatizantom PD.
Títo všetci budú môcť dávať v tomto fóre rade návrhy a pripomienky a tieto diskutovať navzájom, ako aj s členmi rady. Navrhujem, aby si členovia Rady OZ PD schválili toto fórum ako oficiálny nástroj komunikácie členov rady OZ PD s členmi OZ PD, ako aj navzájom.


Popremyslajme, ci je vhodne, aby vsetky informacie, ktore sa tykaju clenov OZ, mali mat aj "sympatizanti". Zda sa mi to nelogicke a nie bezpecne [neviem o ake info pojde?]. Samostatne - verejne forum by malo byt pre vsetkych bez ohladu na to, ci su clenmi, radou, alebo sympatizantmi. Mohlo by sa nazvat mozno Podnety, rady, napady, pripomienky pre Radu OZ PD- VEREJNE forum ???

A zvlast by malo byt forum Rady OZ PD pre clenov OZ,.

Aky je vas nazor?
Iva Kamenicka
Člen OZ PD
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 20. Apr 2013 2:49:51

Re: Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Ra

Poslaťod Jozef Bielik » Sob 20. Apr 2013 11:16:46

Iva Kamenicka píše:Samostatne - verejne forum by malo byt pre vsetkych. Mohlo by sa nazvat mozno Podnety, rady, napady, pripomienky pre Radu OZ PD- VEREJNE forum ???

A zvlast by malo byt forum Rady OZ PD pre clenov OZ.

Súhlasím
Jozef Bielik
Predseda OZ PD
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 22:29:06

Re: Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Ra

Poslaťod Marián Orávik » Sob 20. Apr 2013 21:24:42

Jozef Bielik píše:
Iva Kamenicka píše:Samostatne - verejne forum by malo byt pre vsetkych. Mohlo by sa nazvat mozno Podnety, rady, napady, pripomienky pre Radu OZ PD- VEREJNE forum ???

A zvlast by malo byt forum Rady OZ PD pre clenov OZ.

Súhlasím

Nie je to zrovna najdôležitejšia téma momentálne... To sa myslím časom vykryštalizuje podľa požiadaviek... Je to otázka iba nakonfigurovania - pár klikov, nemusí sa kvôli tomu nič inštalovať ani nič. Takže sa to môže kedykoľvek prispôsobiť podľa toho, ako budeme potrebovať.

Písal som to tu hlavne preto, aby členovia rady vedeli, aké možnosti má fórum, aby si mohli v budúcnosti požiadať o to čo potrebujú. Ale keď už sa o tom bavíme, aby som to dobre pochopil... Súhlasíte s rozdelením užívateľov fóra na?:
 • verejnosť, ktorej podmnožinou budú
 • sympatizanti PD, ktorých podmnožinou budú
 • členovia OZ PD, ktorých podmnožinou budú
 • zvolení členovia OZ PD
 • členovia iných pracovných skupín, ktorí chcú mať súkromné fórum, alebo chcú byť vo fóre viditeľne označení skupinou, ku ktorej patria


A chcete aby rada mala 2 fóra?:
 • Jedno fórum pre sympatizantov PD
 • Druhé fórum pre členov OZ PD?

Súkromné fórum iba pre zvolených členov nechceme?
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Ra

Poslaťod Paul Pirovits » Sob 20. Apr 2013 22:47:58

Pokiaľ budeme mať štruktúru regionálnych samostaných pobočiek OZ PD delené podľa VUC resp. krajov tak ich celkovo 9, určite každa z nich všetko čo bude riešiť na vlastnom fore v okruhu ich kraja, iné kraje nebudu mať časovú možnosť sa venovať. Všetky kraje však budu sledovať čo robí centrála tj. Rada OZ PD. lebo ona by mala stmelovať pobočky dokopy, newsletter, vlastné noviny, projekty celoštátnych referend atď. V utorok sa od nemeckých kolegov, ktorý sú z Mehr Demokratie /(tu sa im podarili za 20 rokov zosieťovať celé Nemecko do funkčného mechanizmu vrátane komunikácie), ale zároveň aj Democracy International (tu úspešne pracujú na celosvetovom zosieťovaní, kde napr. u rakúskych kolegov rozbehli pilotny projekt so službami pri budovaní organizácie napr. web stránka ap. Treba si pozrieť štruktúru hlavnej stránky Mehr Demokratie http://www.mehr-demokratie.de/ ako aj jej napr. bavorskej pobočky http://www.mehr-demokratie.at/ . Fora sú však uzamknuté a prístupne len členom.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Navrhujem používať toto fórum na komunikáciu s členmi Ra

Poslaťod Marek Mižanin » Štv 16. Máj 2013 1:18:59

Formu komunikácie cez toto fórum vítam a súhlasím, že by mal byť hlavný komunikačný nástroj.

Ku rozdeleniu užívateľov. Myslím, že typ symatizant OZ PD je zbytočný. Každy kto sa registruje je určitým spôsobom sympatizant, čiže deliť registrovaných na symatizantov a nesympatizantov je zbytočné. Čiže som za verejnosť, člen OZ PD a člen rady OZ (resp. zvolený člen OZ).

Ku viditeľnosti a možnosti prispievať. Príspevky v OZ PD by mali vidieť len členovia OZ PD. Nech je to sekcia pre členov. Ostatné by mali vidieť všetci a aj google. Až na súkromné skupiny a témy (ak budú).
Marek Mižanin
Člen OZ PD
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Str 15. Máj 2013 23:45:57


Späť na Návrhy rade

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia