Verejne deklarovanie spolupráce / dištancovanie sa

Návrhy na aktivity OZ PD do spoločnosti (a diskusia o nich).

Verejne deklarovanie spolupráce / dištancovanie sa

Poslaťod peterp » Ned 02. Feb 2014 11:10:15

Zdravím priatelia,

určite ste si všetci všimli rôzne aktivity na zosmiešnenie priamej demokracie, ako témy - bez nejakého bližšieho vysvetlenia. Nie mnoho ľudí si na základe negatívnej reklamy aj vyhľadá relevantné informácie o priamej demokracii. Teda od momentu negatívnej reklamy si stotožňujú tému PD s niečim negatívnym a ich životný štandard, či budúcnosť ohrozujúcim.

Zo širokého spektra vyberiem len tie najaktívnejšie osoby (Samo Marec, Rado Ondrejíček - Cynická obluda, alebo aj Samo Trnka, ...). Je to ich názor a ja sa len môžem zamyslieť, prečo to tak je?

Dospel som k názoru, že dôvod je taký, že k téme PD sa v súčasnosti hlásia všetky "protisystémové" hnutia, či združenia.

1. Slobodný vysielač (Zem a vek, Verejnosť, TE Rostas, ...)
Osoby zúčastnené v tomto okolí šíria ničím nepodložené (relevantné dôkazy) konšpirácie. Zodpovedný novinár, buď ponúkne porovnanie so skutočnosťou/vyjadrením "druhej" strany, alebo aspoň upozorní, že to je len názor bez hodnoverných dôkazov potvrdzujúcich skutočnosť. Peter Sanve momentálne s denníkom Verejnosť robí zoznam starostov a tí, ktorí nebudú chcieť spolupracovať, dá na nejakú listinu "kolaborantov" - toto už je dosť silná fašizujúca káva.

2. SHO (Slovenské hnutie obrody), Kotleba s LSNS, Mišún a spol. (pôvodne LSNS) a inak ľavicovo národne orientované skupiny.
K týmto osobám/hnutiam sa nemienim vyjadrovať. Každý, čo len trocha pozná dejiny vie, že národná politika nepriniesla nikdy nič dobré. A vyjadrenia/činy týchto osôb nasvedčujú, že to bude tak aj naďalej.

3. Rôzne iné organizácie, prezentujúce aj tieto témy (scientológovia, proti očkovaniu, vegánstvo/raw food, ...)
Je to miš maš tém, ale veľká časť ľudí napojená na predošlé dve skupiny zapadá aj do tejto tretej.

Nechcem nikomu brať názor, alebo pohľad na svet, ale pokiaľ chceme byť HODNOVERNÝM združením šíriacim osvetu o PD medzi väčšinu populácie, musia sa prijať potrebné kroky a venovať sa iba osvete o PD. Všetky témy, polarizujúce spoločnosť by mali byť z portfólia snahy a sústredenia sa vylúčené. To aj prízorne na príklade podpory prezidentského kandidáta. Keď deklarovať podporu, tak takým, ktorý budú garantovať svoju snahu o presadenie princípov PD.

MOJE NÁVRHY:
1. Prestať vyvíjať verejnú/oficiálnu snahu o spoluprácu s vyššie pomenovanými skupinami. Nevylučuje spoluprácu s jednotlivcami podriadenými princípom a myšlienke šírenia PD bez ostatných kontroverzných tém.

2. Osloviť prezidentských kandidátov s konkrétnymi otázkami týkajúcimi sa podpory a prípadného presadzovania v prezidentskom úrade. Tieto odpovede zverejniť a vyhlásiť verejnú podporu VŠETKÝM kandidátom, ktorí budú mať odpovede v súlade s princípmi šírenia myšlienky.

3. Druhý bod návrhu aplikovať aj na politické strany.

Viem, že som sa týmto pár ľudí určite dotkol, ale zvážte tieto postoje. Ďakujem.

Peter

http://tv.sme.sk/v/29129/co-keby-volby- ... z2s9MeVrS5
http://www.cynickaobluda.com/2014/01/po ... ratke.html
http://www.sho.sk/index.php?menu=11&clanok=557
http://www.naseslovensko.net/clanky/lsns_profil.htm
peterp
Člen OZ PD
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 13. Dec 2013 8:48:32

Re: Verejne deklarovanie spolupráce / dištancovanie sa

Poslaťod Vlado » Ned 02. Feb 2014 12:21:52

plne súhlasím, ale Peter ( rýchlo neviem ktorý ) tu narazíme, bohužiaľ niektorí členovia OZ PD sú tak frustrovaní, že nedoceňujú širšie súvislosti a sú len za ,,rýchle,, riešenia a spolupracujú s kýmkoľvek kto ich ponúka. ,,rostašovské média,, sú aj pre mňa neprijateľné, pretože tu ide o politické média s presným zameraním a účelom.
Vlado
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 17. Máj 2013 0:26:41

Re: Verejne deklarovanie spolupráce / dištancovanie sa

Poslaťod jiuer7845 » Sob 20. Feb 2021 5:11:36

jiuer7845
 
Príspevky: 411
Registrovaný: Ned 14. Feb 2021 9:45:50Späť na Návrhy rade

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť