Administrator FB OZ PD

Návrhy na aktivity OZ PD do spoločnosti (a diskusia o nich).

Administrator FB OZ PD

Poslaťod Marián Orávik » Sob 12. Okt 2013 21:51:55

Po hoooooooooodne dlhej hádke členov a sympatizantov OZ PD na FB pod príspevkom začínajúcim slovami: Je to NASA volba, ci internetove radio "SLOBODNY VYSIELAC" ... sa situácia na moje prekvapenie vyvŕbila tak, že Peter Horák spravil podľa svojich slov nasledovné:
phorak píše:OKi, naspat k zakladu problemu. Neviem kto bol ten "curak" kto to sem postol o SV, a nepoznam Andyho ( Andrej Lucny) natolko aby som vedel posudit preco ho SV natolko vytaca aby niekoho volal curakom. Jedine co s tym viem spravit - vymazal som vsetkych adminov tejto stranky, vratane seba. Zostal len Marián Orávik. Kedze nikto z ostatnych adminov nebol clenom Rady OZ, myslim si ze nemame pravo robit z OZ PD curaka ... toto vysadne pravo ponechavam len Marianovi. Tymto ta ale Marian prosim, aby si akekolvek kontraverzne posty daval ajtak pod vlastnym menom.

Pôvodní admini boli Michal Paulini, Dano Marko, Jozo Vasko a Peter Horák a ževraj aj ja (Marián Orávik). Keďže momentálne fungovanie FB OZ PD ako sa zdá dokáže zdvihnúť mandle aj členom OZ PD (ako je vidieť aj z toho jedného príspevku) tak som navrhol nasledovné:

Marián Orávik píše:Peter Horak - určite si uvedomuješ, že to čo si spravil tiež nebolo veľmi demokratické...

Mňa si ale tiež nikto nezvolil, aby som adminoval túto stránku. Zatiaľ de facto neboli určené žiadne pravidlá... Takže keďže nikto nie je členmi poverený, aby zverejňoval v mene OZ PD na webe čokoľvek a Peter vyhodil z adminov všetkých okrem mňa, tak ani ja (a teda nikto) nebude od teraz v mene OZ PD uverejňovať na FB nič, až dokým členovia OZ PD neurčia toho, kto by to mal robiť, alebo spôsob, ako by sa to malo robiť.

Zároveň však každý kto chce môže tu pod svojim menom zverejňovať čo chce (okrem protizákonných a nenávistných prejavov - ako osočovanie a urážky iných, ktoré budem ako posledný z adminov mazať - ak ma na ne niekto upozorní - na FB nie som často).

Inak aby nedošlo k omylu... tú správu, ktorá vzbudila také emócie som tu ja nezavesil. Ak sa k tomu chce niekto priznať tak to musí urobiť sám...


Problémom ale je, že toto nie je riešenie, ako som zistil, pretože príspevky, ktoré na FB nezavesí užívateľ "OZ Priama demokracia", tak nejdú všetkým, ktorí lajkli stránku. Teda de facto nemajú žiaden dosah na sympatizantov/likeovačov OZ PD, ktorých je 560. Teda musíme vymyslieť spôsob, ako na ten FB budú dostávať príspevky pod menom "OZ Priama demokracia", pričom keď to budú robiť viacerí, tak hrozí zopakovanie minulého problému a keď to bude jeden, tak hrozí, že budú od neho ostatní žiadať dávať také príspevky za ktoré mu potom budú iní škaredo nadávať a/alebo sympatizanti zo stránky hromadne utekať.

Preto navrhujem rade, aby zadefinovala nejaký spôsob, alebo podmienky ako dávať príspevky na FB OZ PD pod menom "OZ Priama demokracia" tak, aby nevzbudzovali negatívne emócie. Najjednoduchšie by asi bolo zvoliť nejakú zodpovednú osobu - ktorú v prípade problému nejak usmernia, prípadne odvolajú a pod. A táto nech pripraví nejaký jednoduchý a transparentný postup, ako budú môcť členovia OZ PD postnúť veci na FB OZ PD - napr. poslať FB správu, alebo mail tejto zodpovednej osobe, ktorá to tam následne zavesí (podľa možností podľa nejakých transparentných kritérií, ktoré bude mať na starosti udržiavať tak, aby mohli byť podľa možnosti všetci, alebo aspoň čo najviac ľudí spokojných...).
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Administrator FB OZ PD

Poslaťod Paul Pirovits » Ned 13. Okt 2013 13:59:33

Nakoľko je podnetov viac, určite by sa mala zvolať Rada OZ PD (stačí Skype) a odsúhlasiť spoločné stanovisko ako ďalej s podnetmi a návrhmi.
Ak urobím sumár tak sa jedná o:
1.) stanovisko OZ PD ako ďalej s dvojpeticiou
2.) spôsob poskytovania pomoci občanom pri miestnych peticiach a referendách
3.) spôsob vedenia a zadpovednosti za FB OZ PD
4.) stanovenie termínu referenda pre členov OZ PD o súhlase: aktualizovaných stanov, spolupráce s DI, oficiálného partnera Medzinárodnej konferencie DI v apr.2014
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54


Späť na Návrhy rade

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia