Zmysel členstva, podmienky prijatia

Diskusia o Democracy International (DI) a či sa uchádzať o členstvo u nich, alebo o partnerstvo a pod.

Zmysel členstva, podmienky prijatia

Poslaťod Paul Pirovits » Uto 08. Okt 2013 15:21:12

Podmienky členstva v Democracy International - podklad pre hlasovanie referendom v OZ PD


Myšlienka priamej demokracii, ktorá umožní viac demokracie=vlády ľudu a menej vlády politikov a politických strán ovládaných finančnými skupina, čo zapričiňuje prebujnenú korupcii následnú sociálnu nespravodlivosť atď., je nielen v hlavách nás členov OZ PD, ale každého človeka túžiaceho po lepšom živote na tomto svete. Ľudia s takouto túžbou sa prirodze zoskupujú do občianskych skupín, občianských verejných organizácii, aby mohli túto myšlienku spoločne rozvíjať a hľadať vo svojom okolí i v tomto globálnom svete spojencov k vzájomnej podpore pri presadzovaní viac demokracie vo svojej krajine a na celom svete.
Organizácia Democracy International e.V. (DI) so sídlom v Kolíne n/Rýnom v Nemecku sa zhostila tejto úlohy, aby postupne spojila a zosieťovala tieto občianske skupiny a občianské organizácie do jednoliatej organizácie a tak sa mohli podporovať pri presadzovaní spoločných myšlienok a cieľov. Ako sa hovorí: v jednote je sila.

Bližšie informácie o histórie vzniku spolupráce a jej prvého ovocia nájdete na: viewtopic.php?f=13&t=99.
Newslettre - novinky DI už máte možnosť čítať čiastočne v slovenčine dlhšie na: viewforum.php?f=19 , v angličtine na: http://www.democracy-international.org/ ... er-archive

O zjednotenie národov sveta sa postarali politici vytvorením OSN o zjednotenie národov Európy sa postarali politici Európy vytvorením Európskej únii o zjednotenie občanov a občaniek národov Európy a sveta pre viac demokracie sa stará Democracy International a ak chcete o zjednotenie občaniek a občanov na Slovensku má ambície aj občianske združenie Priama demokracia.

Stratégia DI je popri silnej aktivite pre funkčnejší občiansky nástroj: Európska občianska iniciatíva, jednoducho povedané právo na európsku petíciu, zjednodiť petície a referndá na národnej úrovni v jednotlivých krajinách Európy a EÚ a aj sveta.

Postup pre získanie členstva je vypísanie prihlášky a zaplatenie ročného členského poplatku 40€. Potom nasleduje ďaľší krok a to vstup do konsília DI. V tomto grémiu sú zastúpenie krajiny zastúpene príslušnými skupinami. O prijatí do konsília - a to je v našom prípade bezproblémové - rozhoduje Rada a konsilium DI.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Späť na OZ PD členom Democracy International (DI)?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť