Účasť na projekte: Nie ropovod cez Bratislavu

Miestna akčná skupina (okruh) Bratislava 5 - Petržalka

Účasť na projekte: Nie ropovod cez Bratislavu

Poslaťod Paul Pirovits » Sob 28. Sep 2013 8:10:11

Vecou náhody, ktorá v skutočnosti neexistuje som sa stretol dňa 9..9.2013 akciou OZ Nieropovod http://nieropovodu.sk/ na Hviezdoslavovom nám. Pracujú na tom už 3 roky, čo dosvedčuje rozsah a akcie prezentované na ich web-stránke. Je za tým obrovská kopa práce. Ak si uvedomíme, že ide len o jeden jediný projekt a jeho rozsah vynaloženej námahy, to signalizuje členom OZ PD čo pred nami stojí ak chceme niečo globálne ako lepšie Slovensko. Na námestí som bol pozvaný predsedom OZ Nieropovod na nasledujúce pracovné stretnutie v Ružinové u župana. Neváhal som, lebo zakladám OZ Medzinárodný park Dunajské luhy a na túto tému budú prizvané určite aj mimovládky orientované na prírodu.Tak aj bolo. Stretnutie viedol podžupan p.Berda ( už dobrí priatelia s predsedom OZ Nieropovod) a za občanov odborná verejnosť zástupcovia z Geenpeace, BROZ, PF UK, Wacht Global, MČ BA, atď. Jednohlasná zhoda, nik nechce ropovod cez mesto. Ja som odprezentoval novovytvárajúce sa OZ Medzinárodný park Dunajské luhy (myšlienka pochádza od ponuky riaditeľa rakúskeho Národného parku Dunajské luhy, pripojiť naše luhy a vytvoriť Medzinárodný park), čo by mimoriadne sťažilo developerom robiť akékoľvek zásahy do jedinečnej dunajskej prírody. Prezentovaná myšlienka a jej realizácia cez OZ, našla u všetkých prítomných pre OZ nových podporovateľov, ochotných ju zo svojej strany a možnosti podporiť. Za oživením ropovodu cez Bratislavu, treba vidieť súvislosť s vodným dielom Pečnianský les, ktorí aj po odmietnutí spoločného diela vodného diela Wolfstahl s Rakušanmi a rovnako aj alternativy vlastného vodného diela Pečnianský les, začalo vydieranie Rakušanov slovenskými štátnymi zamestnancami=politikmi z MH SR so sloganom: ak chcete ropovod do Schwechatu, tak my chceme Vodné dielo Pečianský les.

Ponaučenie nielen pre mňa,ale aj pre OZ PD:
- ak chceš získať pre svoj projekt a kampaň podporovateľov, podporuj najprv ich, len tak získaš kontakty, sympatizantov, podporovateľov aj vo svojom projekty a kampani.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Späť na OZ PD Bratislava 5 - Petržalka

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť