Interné dokumenty o.z. PD

Návody od členov OZ členom OZ, ako robiť veci v OZ aj mimo OZ čo možno najlepšie ;-).

Interné dokumenty o.z. PD

Poslaťod Marián Orávik » Pia 13. Mar 2015 22:32:46

Interné dokumenty o.z. PD sú v zdieľanom google priečinku:

http://goo.gl/enN3Gp

Pri vytváraní nových dokumentov sa prosím snažte udržovať nejakú logickú štruktúru priečinkov a dokumentov.
Práva na čítanie prípadne zmenu nového dokumentu sa nastavia automaticky podľa priečinka (ale dajú sa v každom dokumente ľubovoľne meniť).

Kto má nejaký problém, alebo otázku, tak ju prosím vložte tu do fóra (lebo možno aj iní s tým budú mať rovnaký problém, tak aby si odpoveď naň tu mohli aj oni prečítať). Ďakujem.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Prístup k dokumentom

Poslaťod Marián Orávik » Uto 17. Mar 2015 21:28:21

Každý člen o.z. môže mať prístup len na čítanie dokumentov, alebo aj na editáciu dokumentov o.z. Všetci členovia o.z. sú po prijatí pridaní do mailových skupín o.z. a tie dokumenty sú zväčša zdieľané aspoň na čítanie pre členov týchto mailových skupín.

Niektoré dokumenty sú zdieľané aj s možnosťou upravovania dokumentu/editácie. To závisí na vlastníkovi dokumentu, ako daný dokument nastaví. Každý člen o.z. môže v danej štruktúre vytvoriť adresár, podadresár, alebo zdieľaný dokument podľa potreby. Najmä ak chce, aby k danému dokumentu mali prístup aj iní členovia o.z...

Každému dokumentu môže jeho autor určiť iný prístup a viditeľnosť pre ostatných. A to tak, že po otvorení dokumentu klikne na tlačítko zdieľať vpravo hore a potom na tlačítko rozšírené vpravo dole. V okne, ktoré sa zobrazí, je vidieť kto je vlastníkom dokumentu, kto môže dokument zobraziť a kto ho môže editovať. V tomto okne sa to dá aj zmeniť.

Prístup k dokumentu sa určí pomocou mailových adries. Je možno povoliť prístup k dokumentu pomocou mailových adries konkrétnych ľudí, či už členov, alebo nečlenov o.z. alebo skupinových mailových adries. Ak sa použije skupinová mailová adresa oz-pd-oficialne@googlegroups.com, znamená to všetkých členov o.z. Ak mailová adresa oz-pd-rada@googlegroups.com, tak iba členov rady o.z. Tu je viac info o mailových skupinách.

Príklad dokumentu, ktorý môžu editovať všetci členovia: https://docs.google.com/document/d/12tY ... uI3G8/edit

Príklad dokumentu, ktorý môžu čítať všetci členovia: https://docs.google.com/document/d/1ORP ... grzVk/edit

Ak tieto dokumenty dokument neviete čítať, resp. upravovať, tak je niekde problém. Asi nie ste prihlásený do svojho gmail, alebo google účtu. Ak nemáte gmail účet, treba si vytvoriť google účet. T.j. vytvoriť si heslo k Vášmu mailu na googli - iné ako k Vášmu mailu.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Skrátenie linky

Poslaťod Marián Orávik » Uto 17. Mar 2015 21:33:05

Ak chcete niekomu uviesť linku na dokument, je niekedy pre prehľadnosť textu lepšie skrátiť túto linku. Na to slúži napr. služba goo.gl. Predchádzajúci text by použitím skrátených liniek vyzeral takto:

Príklad dokumentu, ktorý môžu editovať všetci členovia o.z.: http://goo.gl/NasCzC
Príklad dokumentu, ktorý môžu čítať všetci členovia o.z.: http://goo.gl/fDDxNr
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava


Späť na Návody na použitie OZ PD

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť