Stránka 1 z 1

Oznámie o založení prvých miestnych akčných skupín-okruhov

PoslaťNapísal: Pia 20. Sep 2013 15:13:23
od Paul Pirovits
Milí členovia,

dnes sa založili historicky prvé dve Miestne akčné skupiny;
Miestna akčná skupina - okruh Bratislava 5 - Petržalka,
Miestna akčná skupina - Myjava

Z mojej strany gratulujem.

Táto aktivita pochádza z popudu podpredsedu Joža Vaška, ktorý na stredňajšej schôdzi Rady OZ upozornil, že život člena v OZ nemože byť výlučne závisli na Rade OZ či samotnom OZ, ale primárne na samostatnej aktivite člena, členov v mieste svojho bydliska.

Ja len doplním, že člen resp. členovia sú v prvom rade konfrontovaný vecami verejnými tam kde bývajú t.j. na lokálnej úrovni v mieste svojho bydliska, kde najlepšie poznajú problémy a čo treba a je možné riešiť vo veciach verejných, zmena zdola, cez nástroje priamej demokracie. Toto spája ľudí a dáva zmysel a buduje občianske združenie.
Da sa očakávať, že po založení prvých Miestnych akčných skupín- okruhov, otvorí oči mnohým, že toto je jediná cesta k rastu združenia a ako dôležite je využívanie pre každu miestnu skupinu toto fórum. každý môže nakuknúť do diania miestnej akčnej skupiny pozrieť o čo sa zaujinmajú, čo ich trápi a prípadne poradiť a podporiť.

Facebook a e-mail má popri výhodam, jednú veľkú nevýhodu a to, že správy, komunikácia sa veľmi rýchlo stráca z oči do nenavrátna na rozdiel od forá, ktoré je mimoriadne kompaktné a prehladne a každý môže nazrieť takmer okamžite do činnosti toho druhého v celej jeho histórie. Je možné pridávať obrázky, dokumenty ap.

Osobne prajem každému členovi a členom, ktorí sa odvážia tak ako malé dieťa pustiť sa ruky svojej matky (OZ PD) a osamostatniť sa a vytvoriť si samostatnú Miestnu akčnú skupinu-okruh, veľa trpezlivosti, úspechov a radosti z práce.

Dokumentovanie aktivity miestnych skupín nájdeš na : viewforum.php?f=36

S priateľským pozdravom

Paul Pirovits