Návrh stanov na diskusiu pre všetkých členov OZ PD

"Oficiálne" oznamy OZ PD. Všetci členovia OZ PD dostávajú tieto oznamy automaticky do mailovej skupiny oz-pd-oficialne@googlegroups.com. Ostatní si môžu zapnúť sledovanie tohoto fóra (viewtopic.php?f=27&t=54&p=132#p132).

Návrh stanov na diskusiu pre všetkých členov OZ PD

Poslaťod Marián Orávik » Sob 25. Máj 2013 3:33:53

S potešením Vám oznamujeme, že členovia rady OZ PD sa po viacerých iteráciách a diskusiách, či už online, alebo naživo, vzájomným konsenzom dohodli, že predložia členom OZ na diskusiu nasledovný návrh stanov OZ PD: http://goo.gl/uGcdW

V ľavom stĺpci dokumentu sú súčasné stanovy OZ PD a v pravom je nový návrh rady OZ PD.

Členovia rady v tomto návrhu uprednostili minimalistický návrh stanov, v ktorom sú pevne pomenované iba princípy a nastavené základné štandardy fungovania OZ, ktoré pokladajú za minimálne, ktoré dnes vieme v OZ zabezpečiť po technickej aj ľudskej stránke.

Rešpektujúc zásady (priamej) demokracie sú v nich zadefinované postupy, ako tieto štandardy v budúcnosti zvyšovať (na základe vôle väčšiny členov prejavenej referendom, alebo na zhromaždení) podľa toho, ako nám to v budúcnosti naše ľudské zdroje a technika umožní tak, aby sme nemuseli zakaždým meniť stanovy.

Stručné vysvetlenie k tomuto návrhu stanov je tu: http://goo.gl/kVidA (aj keď možno ani nie je potrebné, pretože stanovy sú dostatočne stručné).

V nasledovných týždňoch je príležitosť pre všetkých členov, ktorí sa chcú podieľať na príprave čo možno najlepších stanov OZ PD, aby sa s týmto návrhom zoznámili a formulovali svoje otázky, návrhy a pripomienky buď:
  • priamo do dokumentu stanov,
  • alebo do fóra: http://forum.priama-demokracia.sk/viewforum.php?f=29
  • alebo ústne na niektorom budúcom stretnutí členov OZ PD, ktoré sa bude organizovať k tejto téme v niektorú stredu v YMCE, pravdepodobne 5.6. alebo 12.6. Vo fóre a pravdepodobne aj oficiálnym mailom pôjde informácia o presnom dátume a čase. Bude samozrejme možnosť pripojiť k tejto diskusii aj cez skype.

Na základe týchto diskusií by mal vzniknúť taký návrh, s ktorým sa bude môcť stotožniť čo možno najväčší počet členov OZ PD. Optimálne taký, ktorý by bol v nasledovnom referende schválený nielen väčšinou, ale konsenzom všetkým členov.

PS: Prosím neodpovedajte na tento mail. Nikto by Váš mail nedostal. Táto mailová adresa (oz-pd-oficialne@googlegroups.com) slúži iba na odosielanie "oficiálnych" mailov (na ktorých sa dohodla rada OZ PD) pre členov OZ PD (ktorí si nezrušia zasielanie týchto informácií).

Kto poslať mail (všetkým) členom rady môže použiť mail: oz-pd-rada@googlegroups.com.

Kto chce o niečom informovať všetkých členov OZ PD, môže použiť mail oz-pd-neoficialne@googlegroups.com.

Kto chce iba vyjadriť svoj názor, alebo podať nejaký návrh, najlepší nástroj na to v OZ PD je momentálne pravdepodobne http://forum.priama-demokracia.sk, pretože mail môže v záplave rôznych iných mailov zostať nepovšimnutý. Na fóre, vložený do správnej kategórie, však bude mať vždy svoje miesto tak, aby si ho mohol každý prečítať vtedy keď naň bude mať čas a chuť.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Späť na Oficiálne oznamy OZ PD

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť