Hlasovanie za návrh zrovnoprávnenia referenda vs. voľby

"Oficiálne" oznamy OZ PD. Všetci členovia OZ PD dostávajú tieto oznamy automaticky do mailovej skupiny oz-pd-oficialne@googlegroups.com. Ostatní si môžu zapnúť sledovanie tohoto fóra (viewtopic.php?f=27&t=54&p=132#p132).

súhlasite, aby sa o.z. PD stalo spolupodávateľom návrhu zrovnoprávnenie referenda?

Hlasovanie končí za Štv 05. Máj 2016 20:42:19

áno
2
67%
nie
1
33%
 
Celkom hlasov : 3

Hlasovanie za návrh zrovnoprávnenia referenda vs. voľby

Poslaťod Paul Pirovits » Pia 29. Apr 2016 23:39:50

Važení členovia,

v tomto neformálnom hlasovaní o spolupodaní návrhu zrovnoprávnenia referenda voči voľbám na Ústavný súd, tak aby ako vo voľbách platilo nulové kvórum účasti , máte príležitosť vyjadriť slobodnú vôľu, slobodu rozhodovať a konať sám za seba.

Ďakujem

Paul Pirovits
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Hlasovanie za návrh zrovnoprávnenia referenda vs. voľby

Poslaťod Štefan Štefanides » Ned 01. Máj 2016 10:38:55

Problémom našej spoločnosti je nízka vymožiteľnosť práva a vysoká miera korupcie. Dôvodom tohto stavu je chyba v právnom systéme. Chybný právny systém nastavili naši zákonodarcovia, ktorým tento systém umožňuje zneužívanie moci. Moc zneužívajú, preto, lebo v našej krajine absentujú princípy a nástroje spolužitia, ako je hlavne deľba moci a imperatívny mandát. Systém parlamentnej zastupiteľskej demokracie a volebný zákon neumožňuje, aby výkonná a zastupiteľská moc boli od seba oddelené a nezávislé. Cez vládne politické strany dochádza tiež k prepojeniu nielen zastupiteľskej a výkonnej moci, ale dochádza tiež k prepojeniu so súdnou mocou, pretože zastupiteľská moc kreuje aj súdnu moc. Z uvedeného vyplýva, že problémom našej spoločnosti nie je len dielčí problém zrovnoprávnenia referenda vs. voľby, ale hlavne náš systém parlamentnej zastupiteľskej demokracie, ktorý spôsobuje všetky dielčie problémy. Preto by sa členovia OZ PD mali zaoberať hlavným problémom.
Štefan Štefanides
Člen OZ PD
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 03. Jún 2014 13:16:43
Bydlisko: Cintorínska 13, 991 06 Želovce

Re: Hlasovanie za návrh zrovnoprávnenia referenda vs. voľby

Poslaťod Paul Pirovits » Ned 01. Máj 2016 15:13:05

Štefan, ďakujem za komentár. Pravdivý popis nefunkčnosti spravovania spoločenských veci a ich náprava vedie cez sfunkčnenie referenda.

Cením si ľudí, ktorí sú ochotní sa zúčastniť tohto nášho neformálneho hlasovania v neoficiálnom referende a prejavujú svojim áno, nie svoju slobodnú vôľu a záujem používať a podporovať tento nástroj.

Podanie návrhu na ÚS ja osobne beriem, ako výbornú možnosť upozorniť média, obyvateľky a obyvateľov aj zvolených zástupcov na nefunkčnosť referenda.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54


Späť na Oficiálne oznamy OZ PD

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť