stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

"Oficiálne" oznamy OZ PD. Všetci členovia OZ PD dostávajú tieto oznamy automaticky do mailovej skupiny oz-pd-oficialne@googlegroups.com. Ostatní si môžu zapnúť sledovanie tohoto fóra (viewtopic.php?f=27&t=54&p=132#p132).

stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

Poslaťod jozovasko » Pia 25. Mar 2016 11:54:13

Zdravim vospolok

V sobotu 2.4.2016 od 13:00 chystame v Bratislave stretnutie clenov oz PD.

Presne miesto a program upresnime

Navrhy tem mozete pridavat do tohto fora.
S pozdravom
jozovasko
Obrázok užívateľa
jozovasko
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 21:47:36
Bydlisko: Haburka 31, 82101 Bratislava

Re: stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

Poslaťod Marián Orávik » Pia 25. Mar 2016 17:20:32

Dobrou témou by mohlo byť spraviť návrh plánu aktivít o.z. PD tento rok. Zozbierať od členov nápady, vybrať z nich tie najlepšie, resp. tie, ktoré bude ochotný niekto realizovať a rozdeliť si úlohy... Napr. toto robila predchodkyňa nášho o.z. pred 15 rokmi.

A keďže diskreditácia slovného spojenia "priama demokracia" ako sa zdá, bude pokračovať aj po voľbách, a ako sme si už overili daný názov nie je možné zaregistrovať ako ochrannú zámku, možno by predsa bolo vhodné opäť prediskutovať aj tému, či nepremenovať naše o.z.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

Poslaťod Paul Pirovits » Pia 25. Mar 2016 21:46:56

Marian,

pripájam sa k Tvojmu návrhu, len s tým, aby to prebehlo vo forme workshopu (flip chart ap.) ako vo Wittenbergu a neskĺzlo to do roviny vykecávania, ale do serióznych návrhov, schválení, podpory, menovania koordinátorov, termínov ap.

Agora má posledný článok na titulke web-stránky z roku 2009. Ale ich program bol bohatší od nášho (sú členmi Democracy International, ako my), vedený cez granty, splnili, čo si naplánovali? Čo sa stalo, že sú mŕtvi? Nepozveme niekoho z nich na stretnutie?

Tiež navrhujem pozvať predstaviteľov občianskych skupín zaoberajúcich sa aktívne sfunkčneniu referenda: Jozefa Šolca, Tibora Kováča (Skutočný snem), Dano Biba (Petičná rada Za lepšie Slovensko), aby sme našli možnosti ako spoločne spolupracovať.

Paul
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

Poslaťod Marián Orávik » Pia 25. Mar 2016 22:05:14

Paul Pirovits píše:Agora má posledný článok na titulke web-stránky z roku 2009. Ale ich program bol bohatší od nášho (sú členmi Democracy International, ako my), vedený cez granty, splnili, čo si naplánovali? Čo sa stalo, že sú mŕtvi?

Nie sú mŕtvi. Len už nie sú najmladší... 65 a viac roční...

Paul Pirovits píše:Nepozveme niekoho z nich na stretnutie? Tiež navrhujem pozvať predstaviteľov občianskych skupín zaoberajúcich sa aktívne sfunkčneniu referenda: Jozefa Šolca, Tibora Kováča (Skutočný snem), Dano Biba (Petičná rada Za lepšie Slovensko), aby sme našli možnosti ako spoločne spolupracovať.


To by asi trebalo dohodnúť s radou... Tá pozvala členov o.z. na stretnutie. Nie tretie strany... Osobne by som odporúčal najskôr sa dohodnúť medzi sebou čo chceme my robiť a potom až hľadať partnerov na tieto aktivity niekde mimo o.z...
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

Poslaťod Paul Pirovits » Sob 26. Mar 2016 12:14:58

No skoro moje ročníky. Ja som myslel skôr mŕtvi v činnosti.

Tak určite je a bude kľúčové čo a akým spôsobom chceme ako členovia niečo robiť - preto aj stretnutie členov.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

Poslaťod Marián Orávik » Str 30. Mar 2016 16:52:57

Paul Pirovits píše:No skoro moje ročníky. Ja som myslel skôr mŕtvi v činnosti.


No veď ja som to tak pochopil Paul. To mi ale nikdy nebránilo v tom robiť si nemiestne žarty... ;-)

Minulý predseda o.z. Agora p. Hetteš bol asi viac organizačný typ. Myslím, že spoluzakladal viacero spolkov, o.i. ZMOS (to je tá "zlá" varianta toho "dobrého" ZOMOS-u. Alebo je to naopak? ;-) ) Súčasný predseda o.z. Agora p. F. Pálka má ale skôr skeptický postoj k organizovaniu ľudí či už v občianskych združeniach, alebo v politických štruktúrach, napriek tomu, že je bývalým starostom, bývalým zakladateľom politického hnutia a súčasným predsedom občianskeho združenia... ;-) A môžno práve kvôli tomu... ;-)

V tomto by si teda mohli predsedovia o.z. Agora aj o.z. PD ruky podať ;-), lebo aj náš predseda je proti "bezbrehému" prijímaniu nových členov, rozširovaniu o.z. PD a vytváraniu ďalších štruktúr, že Jozef? ;-) Vidíš aj toto by mohla byť dobrá téma na diskusiu na tom stretnutí členov...
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: stretnutie clenov 2.4.2016 Bratislava

Poslaťod Paul Pirovits » Štv 31. Mar 2016 9:26:56

Myslím, že nemôžeme očakávať, aby o.z. PD fungovalo od začiatku hneď, ako keby už malo desiatky rokov za sebou.

Som členom vodáckeho klubu o.z. Dunajklub atento rok slávi svojich tuším 84 rokov. V piatok 1.4.2016 máme jarnú členskú schôdzu, kde sa volia členovia do výboru, na záver budú klobásy, alebo párky a pivo či nealko :D . Za tých 50 rokov čo som členom sa to proste uplácalo a každý pozná mantinely. Je to azylové miesto na relax a nikto nemá záujem ho narušovať. Vždy sa však nájdu vyrývači, nespokojenci, ale ty sú spacifikovaní väčšinou, áno raz jedného z fleku výbor vyrazil z lodenice, ale ten to poriadne presolil.

Naše ozetko je malé dieťa a má detské chyby, ale z nich sa treba poučiť. Okrem toho téma PD a sfunkčnenie referenda je o niečom inom ako jazdeniu kanoe či kajakom po vode, aj keď ak chce byť niekto olympijským víťazom, tak to je iné kafé, hotová veda.

Ak sa pozrieme na históriu našich nemeckých kolegov v Mehr Demokratie, prešli rovnakou tŕnistou cestou, ale majú tam 7 000 členov a podporovateľov. Chce to proste trpezlivosť a výdrž.

Pálku by sme mali pozvať na nejaké stretnutie a nech nás poučí, čo je lepšie individualizmus, alebo tímová práca.

Ja si myslím, že skupiny snažiace sa preraziť PD a referendum sa dostatočne vykryštalizovali, aby vzájomne spolupracovali. Ja som ich oslovil a súhlasia s tým, treba len navrhnúť termín - možno na budúci týždeň. Dúfam, že na sobotňajšom stretnutí táto myšlienka bude mať podporu u našich členov a aj sa aktívne toho zúčastnia.

Paul
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54


Späť na Oficiálne oznamy OZ PD

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia