Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Návrh stanov: http://goo.gl/uGcdW
Stručné vysvetlenie: http://goo.gl/kVidA

Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod Marián Orávik » Pon 23. Sep 2013 14:33:45

Najdôležitejší bod tohto stretnutia je asi návrh rady aj osobne prezentovať stanovy a teda zorganizovať verejnú diskusiu a pripomienkovanie k tomuto návrhu stanov dňa 2. októbra 2013 (v stredu) o 18:00 v Ymca, Karpatská 2 s predbežným programom:
  • Prezentácia a diskusia k stanovám - návrhy a pripomienky. Rada pripravila návrh (viewtopic.php?f=29&t=63), dala ho 26.5.2013 na pripomienkovanie členom. Na poslednom stretnutí Rada všetky pripomienky členov, ktoré pridali či už do fóra, alebo do dokumentu k stanov ešte raz prediskutovala a boli buď vysvetlila, alebo zapracovala do textu stanov. Ďalší krok je naplánované stretnutie na ktorom sa bude tento návrh prezentovať a diskutovať so všetkými, ktorých táto téma zaujíma.
  • Diskusia o vhodnom termíne budúceho referendového dňa v ktorom by Rada chcela predložiť nasledovné návrhy:
    • Referendum o nových stanovách
    • Referendum o podpore medzinárodnej konferencii Democracy International celým OZ PD
    • Návrh na členstvo (alebo partnerstvo) OZ PD v Democracy International.
    • Iné - podľa návrhov členov.
  • Iné - podľa návrhov členov.
Na Vaše poznámky, návrhy a otázky k tomuto použite prosím toto fórum.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod Paul Pirovits » Uto 01. Okt 2013 7:55:31

Ja osobne s priebehom schôdze a doplnkami od Mariana v YMCA súhlasím. Pre mňa je realizácia petícii a zber podpisov top téma. Doplnil by som tam bod o: spolupráca so Švajčiarskym veľvyslanectvom
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod Slávka Kočanová » Uto 01. Okt 2013 10:32:30

A ja suhlasim a do bodu Ine....navrhujem zaradit aj komunikaciu a prezentaciu navonok, pretoze je dolezite, ak budeme nieco robit, aby to malo aj hlavu, aj patu...presne tak, ako to pisala Lubica Schulzsova :
"Aby bolo stretnutie čo najefektívnejšie, bude asi dobré dokladne sa naň pripraviť. Všetky záznamy zo stretnutí totiž diplomati zasielajú do svojich ústredí (ministerstvá zahranićných vecí) a tie ich podľa potreby postupujú aj ďalším orgánom a inštitúciám, ktoré by s vecou mohli mať niečo do činenia (napr. parlamentu, iným rezortom, atď.), rozhodovať o prípadnej pomoci a podpore a pod.
Veľvyslanec sa bude určite zaujímať o našu organizáciu a preto by bolo dobré pripraviť si na začiatok krátke exposé o histórii našej organizácie, cieľoch, doterajších aktivitách, počte členov, atď.
Zo svojich skúseností na MZV viem, aké dobré je mať pripravené námety na rozhovor - stačí v bodoch - so všetkými otázkami a aspektami, ktoré by sa mali prerokovať. Je to normálna diplomatická prax a nie je preto nevhodné do takéhoto materiálu počas rozhovoru pozrieť. Takisto je velmi dobré, ak niekto zo zúčastnených za našu stranu bude robiť poznámky a potom urobí záznam zo stretnutia. Je to zároveň výborná pomocka, ak sa na niečo bude potrebné odvolať, pokračovať v dohodnutých veciach, termínoch a pod.
Ako sme hovorili už v telefóne, toto stretnutie by bolo veľmi dobré využiť na mediálnu prezentáciu našej organizácie. Bolo by teda vhodné urobiť aj nejaké fotografie zo stretnutia a pripraviť si dostatočne vopred , čo by sme médiám vlastne chceli povedať o OZPD, lebo správa o stretnutí musí ísť von ešte v ten isty deň."
Uplne presne to vystihla a takto by to malo fungovat, cize, ak chceme robit nejake akcie, stretnutia, aktivity, nemalo by to byt len take spontanne a nahodne, ale dopredu naplanovane a pripravene. Preto navrhujem tento bod zaradit do Ine....Dakujem ;)
Slávka Kočanová
Člen OZ PD
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 21:56:40

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod Marián Orávik » Uto 01. Okt 2013 10:33:41

Navrhujem ako ďalší bod do diskusie súčasnosť a budúcnosť Petície za lepšie Slovensko (viď viewforum.php?f=11).
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod Paul Pirovits » Ned 13. Okt 2013 9:38:44

K návrhu Mariana sa pripájam.

Je to kľúčová otázka pre OZ PD a na každého člena.

Z 38 členov OZ PD sú tu oficiálne dvaja, čo tu momentálne deklarujú, že s tým chcú niečo robiť.


Očakáva sa vyjadrenie ostatných 36 členov. Boli by férove od členov, aby sa k tomu vyjadrili tu na tomto fóre.

Ja som sa o tom vyjadril: viewtopic.php?f=11&t=96&p=264#p264 a tu je link na nemeckých kolegov ako sa oni zhostili rovnakého problému, ako dnes stojíme my; zber podpisov pod petíciu za sfunkčnenie referenda (u nich neexistuje referendum na národnej úrovni!): http://www.volksentscheid.de/ve-unterstuetzer.html . Žiaľ je to v nemčine, ale da sa to cez google prekladača porozumieť. Oni do toho išli a dnes o tom bojujú spolu s opozíciou v parlamente. Ak má niekto s tým problém porozumieť nielen nemčinu, ale spôsobu riešenia, mile rád mu v tom pomôžem.

Celé je to o tom, že musí prevládať väčšinová vôľa ľudí OZ PD, či pokračovať a ak áno ako na to?
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod phorak » Pon 14. Okt 2013 10:13:27

ahojte,
zber podpisov pod dvojpeticiu - podla mna si to vyzaduje nejaky typ "restartu". Mozno by pomohlo, ked uz su teraz vsetky harky pokope, tak vydat tlacovu spravu, s poctom pozbieranych podpisov, s kratkou historiou, vysvetlenim naviazania na protesty gorila, s tym ze nase OZ stale povazuje za klucove sfunkcnenie referenda, a ze v zbere chceme pokracovat. A nebal by som sa ani priznat ze by sme privitali POMOC od ludi ktori sa nechcu zmierit so sucasnym stavom, a chcu spravit malicky krok ku zmene.

Neviem aka je vasa skusenost, ale mna sa za posledne mesiace pytalo zopar ludi ktori peticiu podpisali v casoch PG, ze co sa s tym stalo... tak by bolo fajn "uzavriet" takto oficialne tu prvu etapu, a s jednoznacnym cielom sa pustit do dalsej...

tolko moj nazor.
Peto
phorak
Člen OZ PD
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 21. Jún 2013 8:44:27

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod Marián Orávik » Pon 14. Okt 2013 16:48:40

phorak píše:ahojte,
zber podpisov pod dvojpeticiu - podla mna si to vyzaduje nejaky typ "restartu". Mozno by pomohlo, ked uz su teraz vsetky harky pokope, tak vydat tlacovu spravu, s poctom pozbieranych podpisov, s kratkou historiou, vysvetlenim naviazania na protesty gorila, s tym ze nase OZ stale povazuje za klucove sfunkcnenie referenda, a ze v zbere chceme pokracovat. A nebal by som sa ani priznat ze by sme privitali POMOC od ludi ktori sa nechcu zmierit so sucasnym stavom, a chcu spravit malicky krok ku zmene.

Neviem aka je vasa skusenost, ale mna sa za posledne mesiace pytalo zopar ludi ktori peticiu podpisali v casoch PG, ze co sa s tym stalo... tak by bolo fajn "uzavriet" takto oficialne tu prvu etapu, a s jednoznacnym cielom sa pustit do dalsej...
Peto


Dík za informáciu. Presne to isté si myslím aj ja a už na tom pracujeme viacerí viď. viewforum.php?f=11
a najmä: viewtopic.php?f=11&t=110

Ak sa chceš pripojiť k diskusii, tak najlepšie dať nápady, zlepšováky tam. A ak k práci, tak ešte lepšie. Plánuje sa postupne rozširovať team petičiarov-koordinátorov. Ak chceme dosiahnuť to, čo sme si predsavzali, tak čaká ešte hodne ľudí hodne práce... Každá ruka sa hodí.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod Iva Kamenicka » Pon 14. Okt 2013 20:20:21

Ahojte,
som rada tej sprave od teba Peter H. :D

Ak by si nemal nic proti a mas trochu casu pomoct aj s peticiou, tak by som bola rada, keby si popremyslal nad ucastou a bol v time peticiarov-koordinatorov. Co ty na to?
Iva Kamenicka
Člen OZ PD
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 20. Apr 2013 2:49:51

Re: Diskusia na tému nových stanov OZ PD dňa 2. októbra 2013

Poslaťod phorak » Uto 15. Okt 2013 10:30:23

Dakujem ;-) Ja sa bohuzial nachadzam momentalne uz par rokov v obdobi zivota ked nemam dost casu na vsetko co by som potreboval... A kedze sa nechcem spravat systemom "nikto nedokaze splnit vsetko co ja viem slubit", tak radsej nebudem slubovat nic... :)
phorak
Člen OZ PD
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pia 21. Jún 2013 8:44:27


Späť na Diskusia členov OZ PD k novému návrhu stanov OZ PD

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť