Ako čistiť záclony

Všetko ostatné...

Ako čistiť záclony

Poslaťod AMIRA » Štv 21. Júl 2022 12:45:05

Pripravte si zásoby na čistenie zvyškov doma

Obrázok

Čistenie závesov a závesov doma môže byť komplikované a jedným z dôvodov, prečo tak veľa ľudí bojuje, sú protichodné informácie o tom, ako to najlepšie urobiť. Mali by ste chemicky čistiť žalúzie? Dať žalúzie do práčky? ručné umývanie? Neumývať vôbec? Zdá sa, že každý má názory na najlepší spôsob čistenia žalúzií a žalúzií.

Zdá sa však, že všetci sa zhodujú na jednej veci: Základom je pripraviť si ošetrenie okien a zhromaždiť čistiace prostriedky vopred.

Ak sú vaše záclony vyrobené z vlny alebo kašmíru alebo majú šitú podšívku či plisovanie, bude potrebné ich chemicky vyčistiť, preto je dôležité nájsť vo svojom okolí profesionála, ktorému môžete dôverovať. Záclony vyrobené z bavlny, syntetiky, hodvábu alebo priehľadných materiálov si vyžadujú rôzne čistiace prostriedky, a teda aj inú prípravu.

Najlepší spôsob, ako vyčistiť záclony a závesy z bavlny, syntetiky, priehľadného alebo hodvábu, je prať ručne alebo v práčke v teplej až vlažnej vode s použitím jemného pracieho prostriedku. Na prípravu na tento čistiaci proces si najskôr pripravte malú misku s teplou vodou zmiešanou s pracím prostriedkom, ktorý plánujete použiť, ako aj s posilňovačom bielizne, aby absorboval vôňu Fresh Wave, a namočte do zmesi samostatný roh závesov.

Počas namáčania látky dávajte pozor na farbu vody; Ak spozorujete, že nejaké farbivo zafarbí vodu, znamená to, že látka nie je stálofarebná a namočenie v práčke jej farbu pokazí. Ak voda zostane číra, znamená to, že farbivá sú vhodné do umývačky riadu.
Ako čistiť žalúzie pri zavesení
Pre žalúzie a žalúzie, ktoré nie sú bezpečné pre práčku alebo pre obyvateľov či nájomníkov bez práčky, existujú aj iné spôsoby čistenia žalúzií doma, ktoré si nevyžadujú rozoberanie.

preložené z شركه تنظيف بخار بالطائف

Ak je vašou zvolenou metódou čistenia – alebo skôr pohodlím – čistenie žalúzií počas zavesenia, všetko, čo potrebujete, je metla s mäkkými syntetickými štetinami, vysávač a dobre voňajúci sprej.

Na rozdiel od prania v práčke si čistenie závesov pri zavesení vyžaduje o niečo častejšie. Napríklad namiesto hĺbkového čistenia závesov každé dva mesiace saponátom a vodou, ich vysávanie každé dva týždne a prerušované kefovanie zajačikov a žmolkov mäkkou kefou bude mať rovnaký účinok ako hĺbkové čistenie.

Keď ste určili frekvenciu a najlepší spôsob čistenia žalúzií a závesov počas zavesenia, použite sprej na odstránenie zápachu, aby ste medzi jednotlivými čisteniami bojovali proti zápachu plesní. Spreje na neutralizáciu zápachu a gély pohlcujúce zápach Fresh Wave využívajú prírodné zložky na boj proti bežným domácim zápachom, ako je pleseň, čo z nich robí bezpečnú a účinnú alternatívu k drsnejším domácim čistiacim prostriedkom.

Sprejové závesy s vôňou Fresh Wave, ktorá odstraňuje hmlu a deodorizuje okolité oblasti pomocou náplní pohlcujúcich pachy a sviečok na zlepšenie kvality vzduchu. Potom, keď sa vám opäť začne hromadiť viditeľný prach alebo vlákna, vyčistite žalúzie jemnou kefou alebo vysávačom.

*Pred nastriekaním celých žalúzií pomocou Fresh Wave vyskúšajte bodový test na menej viditeľnom rohu alebo časti a skontrolujte, či na nich nie sú škvrny alebo zmena farby.

preložené z شركه نظافه بالخرج

Čerstvé, čisté kvapky v práčke
Ak máte možnosť vyprať oblečenie doma, buďte si istí, záclony a závesy môžete vložiť do práčky, ak to látka umožňuje. Najlepším spôsobom čistenia žalúzií je pranie na jemnom cykle v studenej až teplej vode s jemným čistiacim prostriedkom.

Dbajte na to, aby ste svoju práčku nepreťažovali, pri dlhých záclonách perte jedno okno po druhom a dbajte na to, aby ste do jednej náplne nenaskladali príliš veľa záclon, ak sú na kratšej strane. Pri domácom čistení záclon je dôležité použiť jemný čistiaci prostriedok, ako aj jemný posilňovač prania odstraňujúci vôňu, aby ste záclony efektívne osviežili a neutralizovali molekuly zápachu.

Keď skončíte s praním záclon v práčke, nájdite si miesto na zavesenie a nechajte uschnúť na vzduchu. Ak je priestor obmedzený, skúste koordinovať náplň práčky s cyklami sušenia vzduchom. Pravidelne kontrolujte úroveň vlhkosti súpravy záclon, ktoré sa práve sušia na vzduchu, a keď sú takmer úplne suché, spustite ďalšiu súpravu v práčke. Týmto spôsobom nezažijete nahromadenie mokrých záclon, ktoré spôsobia pokrčenie okenných úprav (a váš domov mokrý).

preložené z شركه تنظيف بالقطيف

Keď sú všetky závesy dostatočne vysušené na vzduchu, nasaďte ich na závesné tyče a zbavte sa akéhokoľvek pretrvávajúceho zápachu sprejom na odstraňovanie zápachu. S čisto prírodnými zložkami a sviežou neutrálnou vôňou sú deodoranty a deodoranty Fresh Wave bezpečným riešením pre rodiny a domáce zvieratá.

Držte sprejovú fľašu 12 palcov od žalúzií a striekajte rovnomerne zhora nadol. To pomôže udržať sviežu vôňu záclon, zlepší kvalitu vzduchu a urýchli jarné upratovanie.
AMIRA
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 21. Júl 2022 12:08:06

Späť na Iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť