Správa-Celoslovenský zber podpisov 2.kolo, 23.11.2013

Diskusia komunity podorovateľov Petície za lepšie Slovensko

Správa-Celoslovenský zber podpisov 2.kolo, 23.11.2013

Poslaťod Paul Pirovits » Ned 24. Nov 2013 10:30:01

Správa pracovnej skupiny Bratislava-Petržalka zo zberu podpisov:

Na celoslovenskú výzvu počas 2.kola volieb som ja s Beatkou, reagovali a vyrazili k volebným miestnostiam-budove súkromnej školy na Beňadickej ul. v Petržalke okolo 16,30 hod do 18,30 hod a vyzbieralli sme po 50 podpisov za 3 hodiny pod obidve hárky, čo je pekný úspech. Začali sme pomerne neskoro už sa zmrákalo, kolegyňa bola predtým ešte celý deň v práci a tým uťahaná. Zbierali sme žiaľ tak krátko, aj napriek vysokému záujmu občanov, z nasledovného dôvodu. Beatka chcela zbierať podpisy vzhľadom na pre ženský organizmus príliš chladné a upršané a čiastočne usnežené počasie v hale školy, oslovila hneď na začiatku správkyňu školy, táto po telefonáte s predsedkyňou volebnej komisie za Petržalku p. Paulenová nám nechala odkázať, že nám to neumožní. Ostali sme zbierať na hranici pozemku školy, po 2 hod. premrznutá Beatka navrhla preniesť stolík aspoň pod zastrešenú bránu školy, ale správkyňa nás obratom hnala svinským krokom preč, tu som s rozhorčením zvýšil hlas, že čo také zločinecke tu robíme, hádať sme sa nechceli a tak sme odišli na pôvodné stanovište 50 m od školy (vďaka blízskej lampy, tam bolo ako tak vidieť), správkyňa prišla potom za nami a vyslovila ľútosť, že tak musí konať na príkaz p.Paulenovej, aj sa nám ospravedlnila a spriatelili sme sa.

Je len zaujmavé, že volebný zákona a petičný zákon hovoria jedno a to isté, že sa jedná o veci verejné a nemá sa brániť v jeho výkone, pričom Petície za lepšie Slovensko je súčasťou tohto volebného zákona (!), lebo po získaní nutného počtu podpisov na vyvolanie referenda, sa voliči vyjadria hlasovaním vo voľbách, kde inde (?) ako v rovnakých volebných miestnostiach po celom Slovensku a teda aj v škole na Beňadickej (pozn.: počas ktorých sa budú tiež môcť zbierať podpisy na nasledovné referendá). Tu je otvorená kľúčová otázka pre zber podpisov touto cestou, ako ziskať súhlas k zberu podpisov vo volebných budovách v prípade neľudského počasia priamo vo volebných budovách samozrejme mimo volebných miestností napr. v prezidentských voľbách marec-apríl 2014, ak v ten deň bude neľudské počasie; sneženie, vietor, mráz atď. a to zbierať celý deň a potom vôbec generálne po sfunkčnení referenda, keď sa roztrhne vreco so zberom mnoho desiatok či stoviek petícii? Toto si bude musieť urovnať v hlave nielen p. Paulenová.

Reakcia občanov pri zbere? Každy z nich pozná diagnózu choroby našej spoločnosti a vie, že bezbrehú moc a beztrestnosť politikov treba zastaviť a musí dôjisť k zmene a z 10 oslovených 7 súhlasili s liečbou popísanou v petícii a to hlavne prevzatím moci občaniek a občanov cez sfunkčnené referendum a podpísalo ju. Potvrdzuje sa tým záujem a podpora občanov, riešiť zmenu v spoločnosti touto cestou. Štatisticky brané; z tých každých 10 podpisovateľov aspoň 6-7 bez váhania petíciu podpísali, tak 2-3 váhali a 2 z veľkým frflaním podpísali. Niekedy stačilo naškrknúť nádej a ľudia vo viere podpísali, jedinci neveriaci odmietli.

Nemali sme žiaľ oficiálny formulár na zber e-mailových adries, napriek tomu sme získali trojicu mladých ľudí aj si zobrali na moju výzvu s ochotou hárky na zber v kruhu rodiny a priateľov, sľúbili sme in zasielanie newsletterov. Toto naznačuje jednu z ďaľších ciest získavať podpisy, práve cez takýchto ľudí. V OZ PD ideme štartovať fundraising, ktorý sa robí práve aj cez rodiny a nie je problém do toho včleniť podpisové hárky.


Záver: pre otca myšlienky zbierať v čase volieb podpisy je geniálna myšlienka. Na úspech masovosti si treba úprimne hľadať odpoveď. Po dvoch celoslovenských zberných kolách sa už získalo dostatok skúsenosti a podnetov na to, ako celý systém zberu podpisov zdokonaliť.
Prílohy
P1090206.JPG
P1090206.JPG (3.43 MiB) Zobrazené 3286 krát
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Späť na Petícia za lepšie Slovensko

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť