Informácia Petičného výboru o vzniku petičnej Rady

Diskusia komunity podorovateľov Petície za lepšie Slovensko

Informácia Petičného výboru o vzniku petičnej Rady

Poslaťod Marián Orávik » Uto 29. Okt 2013 17:00:59

Vážení petičiari a sympatizanti Petície za lepšie Slovensko

S potešením by sme Vás chceli informovať, že sa nám spoločnými silami podarilo ukončiť prvú etapu petície. Zozbierali sme viac ako 23646 podpisov pod petíciu do NRSR a približne rovnaký počet aj pod petíciu za referendum. Petičný výbor rozhodol o zhromaždení všetkých týchto petičných hárkov u Danky Čahojovej v najbližšom čase.

V záujme efektívnejšieho fungovania, väčšiemu potenciálu a širšiemu záberu sa petičný výbor rozhodol odovzdať organizáciu petície novému, väčšiemu tímu ľudí - petičnej Rade (http://goo.gl/Ih3vg5). Rada bola založená s cieľom, aby sa všetci, ktorí chcú pomôcť petícii či už svojimi nápadmi, organizačnou pomocou, alebo inak, mohli do tohoto procesu plnoprávne zapojiť a spoločne rozhodovať o rôznych otázkach petície. Napr. o rôznych formách a spôsoboch propagácie petície, zbere podpisov, organizácie petície, komunikácie s verejnosťou a pod. Rada má zároveň právomoc poverovať ďalších ľudí organizáciou, alebo propagáciou petície.

Tým, že petičný výbor odovzdal Rade organizáciu petície, stal sa do veľkej miery iba formálnou skupinou ľudí. Petičný zákon však vyžaduje, aby petičný výbor zostal zachovaný a mená týchto ľudí boli zverejnené. Zároveň nesie zodpovednosť za petíciu pred verejnosťou a orgánmi štátnej správy. Po ukončení prvej etapy petície z petičného výboru na vlastný návrh odišiel Andy Lúčny a v petičnom výbore ho nahradí Ján Bodnár.

Do petičnej Rady boli petičným výborom nominovaní nasledovní petičiari: Dana Čahojová, Miroslav Hrívik, Marián Orávik, Iveta Kamenická, Slavka Kočanová, Janko Bodnár, Beata Novomeská, Paul Pirovits, Marek Mižanin, Dano Biba a Peter Horák. Ostatní, ktorí by chceli byť členmi petičnej Rady zatiaľ budú musieť chvíľu počkať, kým sa Rada nerozbehne a nezabehne, aby sme predišli chaosu. Oslovovanie ďalších ľudí do Rady petície majú na starosti členovia Rady. Žiadame týmto všetkých navrhnutých členov Rady, aby sa zapojili do práce na organizovaní života petície a ostatným petičiarom, aby pomohli Rade s nápadmi. Kto má záujem sa petícii systematicky venovať, budeme radi ak sa tiež prihlási o členstvo v Rade.

Aby sa do organizovania života petície mohol zapojiť každý, aj ten, kto sa tomu jej nechce venovať systematicky, bez ohľadu na miesto bydliska, časové možnosti, je pripravený online nástroj na podávanie návrhov, námetov, umožňujúcii aj diskusiu o nich: viewforum.php?f=11

Ktorý týmto odporúčame všetkým petičiarom, ktorí chcú vedieť, čo sa deje v petičnej kuchyni, prípadne majú nejaké vlastné návrhy a recepty, ktoré by chceli dostať do petičného menu ;-). Najmä však do tohoto fóra pozývame všetkých členov Rady, ako budúcich zodpovedných kuchárov…

PS: Kto chce mať istotu, že v budúcnosti dostane podobné správy z pet. výboru, alebo rady petície mailom, môže sa prihlásiť aj do mailovej skupiny: https://groups.google.com/forum/#!forum/peticiari

Ďakujeme,

Petičný výbor Petície za lepšie Slovensko:
Dana Čahojová
Miroslav Hrívik
Marián Orávik
Iveta Kamenická
Andrej Lúčny

Zdroj: http://goo.gl/RDMmvJ
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Informácia Petičného výboru o vzniku petičnej Rady

Poslaťod Paul Pirovits » Str 30. Okt 2013 11:56:08

Takže z protestov Gorila zrodené dieťa s pekným dievčenským menom Petícia za lepšie Slovensko, prežilo a žije, dosiahlo vek 1 rok a 7 mesiacov. Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým rodičom, tetkám a strýkom - ľuďom, ktorí obetovali spústu času a svojej enegie a podielali sa v poslednej dobe na jej oživení a prevzatí do trvalej starostlivej opatery, uľavilo sa mi. Ďakujem za prejavenú dôveru a začlenenie do rady, budem sa snažiť pomôcť čo je v mojich silách, aby petícia naplnila svoj účel a cieľ.

Jediná cesta, ktorá umožnuje nám občanom podielať sa v praktickom dennom živote na zásadných rozhodnutiach vo veciach verejných a odobrať bezbrehu moc politikom=správcom veci verejných pri týchto rozhodnutiach je získať k tomu funkčné nástroje: petíciu a referendum.

Nezabúdať prosím na veľmi dôležitú vec!!!: pri zbere podpisov, zbierať aj e-mailové adresy podpisovateľov, samozrejme ak si želajú byť informovaní o ďaľšom osude petície, v praxi sa to veľmi dobre osvedčilo, dôvody:
- nedôjde k trvalej strate podporovateľa petície (máme 23646 podpisov resp. podpisovateľov, podporovateľov, ale takmer žiadny priamy kontakt na nich)
- získa sa databáza podporovateľov, ktorý budú priamo priebežne informovaný cez newslettre-novinky o stave a dianí okolo petície
- môžu v prípade potreby neskôr finančne prispieť
- podporovatelia môžu byť cez newslettre priebežne vzdelavaní o všetkom čo súvisi s petíciou a referendom, priamou demokraciou, atď. (nezabúdať v deň hlasovania o sfunkčnení referenda musí prísť k urnám 2,1 mil=50%+1 voličov a z nich 50%+1 dať svoj hlas za sfunkčnenie referenda)
- v prípade potreby ich bude možné osloviť prosbou o akúkoľvek podporu týkajúcej sa petícii
- podporovateľ môže byť takto motivovaný začať sám či v skupine so zberom podpisov vo svojom okruhu pôsobenia, čo prispeje k masovejšiemu zberu podpisov
- atď.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54


Späť na Petícia za lepšie Slovensko

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť