Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Diskusia komunity podorovateľov Petície za lepšie Slovensko

Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Poslaťod Marián Orávik » Uto 01. Okt 2013 23:46:13

Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov pod Petíciu za lepsšie Slovensko v nasledujúcich 6-tich mesiacoch:
https://docs.google.com/document/d/1nlIIEwqXZiKO8QS_pkA-8QAxy7VgWlh_4JVR-aV4yFc

Kalkulačka:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AoXdibC_f79cdEl0bEN1Sm1mcnJlUWtUb0wxWHRSc3c
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Poslaťod Paul Pirovits » Str 02. Okt 2013 15:43:21

Marian ďakujem za výbornú analýzu. Ja som si ju dôkladne preštudoval. Je položená na reálnych možnostiach. Rozšírila potenciál možnosti masovosti zberu. Chce to samozrejme petičný tím a nielen z OZ PD ale v aliancii s inými oraganizáciami.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Poslaťod Marián Orávik » Str 09. Okt 2013 15:43:54

Paul Pirovits píše:Chce to samozrejme petičný tím a nielen z OZ PD ale v aliancii s inými organizáciami.

Paul s Tebou sa diskutuje lepšie ako s mojím alter egom ;-). Hneď dva skvelé nápady v jednej vete...
Spravil som príslušné návrhy, v tomto smere petičnému výboru.
O výsledkoch tu budem informovať hneď, ako bude o čom.
Obrázok užívateľa
Marián Orávik
Člen OZ PD
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 18:11:53
Bydlisko: Myjava

Re: Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Poslaťod Paul Pirovits » Str 09. Okt 2013 21:41:07

Každa vlaková súprava potrebuje 1 lokomotívu na desiatky vagónov, ak je veľa vagónov, aleboje prudký kopec, dá sa o lokomotívu navyše. Prajem tým lokomotívam v OZ PD veľa síl. A bol by som rád, aby sa raz vagóny premenili na lokomotívy, aby mohli ťaqhať iné vagóny a tie vagóny raz.... .
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Poslaťod Iva Kamenicka » Pon 14. Okt 2013 20:39:52

phorak píše:ahojte,
zber podpisov pod dvojpeticiu - podla mna si to vyzaduje nejaky typ "restartu". Mozno by pomohlo, ked uz su teraz vsetky harky pokope, tak vydat tlacovu spravu, s poctom pozbieranych podpisov, s kratkou historiou, vysvetlenim naviazania na protesty gorila, s tym ze nase OZ stale povazuje za klucove sfunkcnenie referenda, a ze v zbere chceme pokracovat. A nebal by som sa ani priznat ze by sme privitali POMOC od ludi ktori sa nechcu zmierit so sucasnym stavom, a chcu spravit malicky krok ku zmene.

Neviem aka je vasa skusenost, ale mna sa za posledne mesiace pytalo zopar ludi ktori peticiu podpisali v casoch PG, ze co sa s tym stalo... tak by bolo fajn "uzavriet" takto oficialne tu prvu etapu, a s jednoznacnym cielom sa pustit do dalsej...
Peto

Ahojte,
som rada tej sprave od teba Peter H. :D

Ak by si nemal nic proti a mas trochu casu pomoct aj s peticiou, tak by som bola rada, keby si popremyslal nad ucastou a bol v time peticiarov-koordinatorov. Co ty na to?
Iva Kamenicka
Člen OZ PD
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Sob 20. Apr 2013 2:49:51

Re: Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Poslaťod Paul Pirovits » Pon 14. Okt 2013 21:23:51

Teší ma reakcia Petra.H, Ivetky K. aj Mariana O. To sme už štyria, ktorí pozitívne reagujú na dvojpetíciu ako s ňou ďalej. Peteší ma každý kto sa tu ozve a pridá ruky k dielu.
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Návrh plánu ako získať 100 až 350 tisíc podpisov

Poslaťod Slávka Kočanová » Pon 14. Okt 2013 22:37:53

Aj ja sa pripajam, Marianov navrh som pozrela, je to fajn, no vela cisel na mna...skor by som uvitala konkretne, ako na to, nejaku pripravu...ak to tu uz niekde je, tak mi to sem hodte, nic som nenasla....dolezitejsie je, napisat krok po kroku, co treba robit/ co vieme a co nevieme/, pripravu, propagaciu, hladanie dobrovolnikov....co web? FB stranka peticie....uz mame konkretne cislo podpisov?
Navrhujem nasledovne /nadvazujem a trosku kopirujem Mariana/:
1 etapa: ukoncit prvu etapu, informovat o tom verejnost-tlačova sprava /s kontaktmi, webom/, informovat, kto je za peticiou, kde sa zbierala,
kto podpisal...nejaka fotka sa mala vytvorit z ludi, co podpisali, mozaika....
tlacovka /pospajat a zaangazovat opat ludi, OZ, ktore boli pri štarte/
info o pocte podpisov, o pokracovani- 2 etapy- vyzvat ludi na podporu a spolupracu, pripomenut ciel a dolezitost dvojpeticie
najst priestor v mediach, skusit oslovit lokalne media, plus celoslovenske /rozhlas,lokalne TV, alternativnemedia, masmedia/

2 etapa /volby/: priprava /realizacny tim, Peticny vybor, koordinator, ulohy pre miestne skupiny/
planovanie - oslovenie a hladanie dobrovolnikov /nieco kreativne/, vytvaranie timov, technicke zabezpecenie /web, FB web, harky, stoliky, letaky, putace, tricka- nieco uz mame?/ oslovenie, hladanie nejakej znamej osoby, ktora nam pomoze spropagovat peticiu, preco ju podpisala..video odkaz /napriklad od Nemcov z Mehr demokratie, preco by ju ludia mali podpisat....alebo aj od velvyslanca...:-) od nejakych autorit /poslanec, starosta../....
neustala komunikacia s mediami, informovat verejnosti o pocte, monitoring, zapisovanie..../v zmysle, vyvolat horucku...uz len 80 000 podpisov.... a na vasom nazore zaleži :-)/ interaktivny web pre nazory ludi a hladanie novych dobrovolnikov

To je zatial vsetko, ak to chcete nejako doplnat, pripadne uz niekto nieco zacal, rada to doplnim, ako navrhy....treba to ale vsetko rozmenit na drobne a rozdavat ulohy :-) PS: paci sa mi tato stranka, co riesila Kristinka Cahojova http://lepsieslovensko.podporujem.sk/ FB je mrtve https://www.facebook.com/PeticiaZaLepsieSlovensko no a este tu mame toto : http://orig.spravodlivereferendum.sk/
Slávka Kočanová
Člen OZ PD
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 15. Apr 2013 21:56:40


Späť na Petícia za lepšie Slovensko

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia