Financovanie OZ PD

Všetko ostatné... Rôzne témy, ako aj návrhy na nové fóra a pod.

Financovanie OZ PD

Poslaťod Beata Novomeská » Sob 20. Apr 2013 21:38:25

Ahojte,

napadlo mi, že okrem darov OZ PD ako občianske združenie môže získať 2 % z dane od svojich členov alebo sympatizantov. A práve z týchto ľudí sa dá vytvoriť skupina, sieť ľudí, ktorí budú podporovať OZ PD finančne.

Beata
Beata Novomeská
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob 20. Apr 2013 20:31:26

Re: Financovanie OZ PD

Poslaťod Paul Pirovits » Pon 06. Máj 2013 13:22:54

Neviem kam mám toto písať, nemáme stále vytvorené a odsúhlasené tématické okruhy nielen v Rade ale aj na tomto fóre a ku každému priradený zodpovedný člen Rady.

Prídávam sa k Beate: Aspoň pre zaujmavosť všetko je založené na zbieraní e-mailových adries pri petíciach takto vytvorili Mehr Demokrati Newsletter pre 38 000 záujemcov:
http://www.mehr-demokratie.de/md-info_2 ... tml#c36916

DI majú okrem newsletter stránky a stránku Press-tlač
http://www.democracy-international.org/democracy.html

V Bratislave prebiehajú momentálne čo ja viem 3 petície:

- Dvojpeticia Za lepšie Slovensko - 35 000 ručných podpisov, koľko máme e-mailových adries?

- Petícia za vrátenia ihriska v Karlovke - majú 3000 ručných podpisov, bez zbierania e-mailových adries ?

- Petícia za zachovanie 2000 stromov a proti štvorprúdovke pri Chorvátskom ramene v Petržalke, vyzbieraných podpisov: elektronicky 9000 (magistrát ich nechce uznať), ručne 1500.

Petržalka to robí super zbiera!!!! a tvorí databázu e-mailov a tak nestráca podporovateľov, ktorých môže okamžite oslovovať.


Na všetkých peticicach sa zúčastňujú naši členovi, ale na škodu nie pod hlavičkou OZPD okrem dvojpetícii, ak chceme OZPD urobiť masové niečo by sme mali v tom začať urobiť.

Stále nemáme rozdelené tématické okruhy na jednotlivých členov Rady, ktorý za to budú zodpovedať, rozvíjať a zveľadovať v pote tvári. Takže pýta si to momentálne trpezlivosť.

Paľo
Obrázok užívateľa
Paul Pirovits
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Str 17. Apr 2013 8:24:54

Re: Financovanie OZ PD

Poslaťod Beata Novomeská » Str 08. Máj 2013 19:03:21

Súhlasím s Tebou Pali, aby sme si rozdeli tematicky okruhy a každý bol zodpovedný za nejakú konkrétnu oblasť a na tejto oblasti aj aktívne pracoval. Nikto nemôže robiť všetko naraz. Práve som sa dočítala, že každý kto v danom roku odpracuje ako dobrovoľník minimálne 40 hodín a má o tom potvrdenie od organizácie/organizácií pre ktorú(é) dobrovoľnícky pracoval, môže poukázať až 3% zo svojej dane.
Beata Novomeská
Člen Rady OZ PD
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob 20. Apr 2013 20:31:26


Späť na Iné...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia